FAQ

1. Jak se mám objednat?

Objednat se můžete přes e-mail, kontaktní formulář na webu nebo zprávu. Stačí mi napsat pár slov o tom, že máte zájem o terapii, a domluvíme spolu termín prvního setkání.

2. Jak probíhá první setkání?

První setkání je hlavně o tom, abychom se seznámili a zjistili, co od terapie očekáváte. Budeme mluvit o tom, co vás přivedlo, a domluvíme se, jak by mohla naše spolupráce vypadat. Pokud se rozhodnete pokračovat, nastavíme společně rámec terapie.

3. Mám se na první setkání nějak připravit?

Není potřeba žádná speciální příprava. Můžete si předem promyslet, co vás do terapie přivádí nebo co byste si z ní přáli odnést. Pokud si nejste jistí, nevadí – na vše budeme mít prostor během setkání.

4. Jak často terapie probíhá?

Obvykle se s klienty setkáváme jednou týdně nebo jednou za dva týdny. Záleží ale na vašich potřebách a možnostech – frekvenci můžeme upravit podle toho, co vám bude vyhovovat. 

5. Je terapie pro mě? Hodí se pro můj problém?

Terapie je prostor, kde můžete prozkoumat své myšlenky, pocity a hledat cesty, jak zvládat různé životní situace. Neexistují "malé" nebo "nedostatečně vážné" problémy – pokud vás něco trápí nebo cítíte, že byste chtěli něco ve svém životě změnit, terapie pro vás může být užitečná. Pokud si nejste jistí, můžeme to společně probrat po telefonu nebo na úvodním setkání.

6. Co když chci terapii ukončit?

Ukončení terapie je přirozená součást procesu, na které se společně domlouváme. Pokud budete cítit, že už nechcete nebo nepotřebujete pokračovat, je dobré to do terapie vnést. Ráda věnuji poslední setkání uzavření naší spolupráce a reflexi. Může to pomoci lépe zpracovat změnu, které jste dosáhli a uzavřít celý proces vědomě.

7. Jaký je rozdíl mezi terapií a krizovou intervencí? 

Krizová intervence je zaměřená na akutní situace, kdy je potřeba rychlá podpora. V kalendáři mám vyhrazený prostor, abych vás mohla přijmout co nejdříve. Spolupráce bývá kratší, ale může být intenzivnější – můžeme se setkat i několikrát týdně, pokud byste to potřebovali. Pokud budete chtít, můžeme na krizovou intervenci navázat dlouhodobější terapií. 

Krize je stav, kdy člověk čelí situaci, kterou vnímá jako ohrožující nebo přesahující jeho aktuální schopnosti zvládání. Nejde ani tak o objektivní závažnost situace, ale spíše o to, jak ji člověk subjektivně prožívá. Krize bývá často doprovázena silnými emocemi, pocitem bezmoci, ztráty kontroly nebo nejistoty, jak dál. (Nejčastěji může jít například o rozchod, úmrtí, ztrátu, nehodu, ...)  

8. Jaký druh terapie zvolit? Online, venku nebo v terapeutovně?

Výběr formy terapie záleží na tom, co vám vyhovuje nejvíce. Každá varianta má své výhody:

Online terapie – Umožňuje setkání z pohodlí vašeho domova, šetří čas na cestování a může být dobrou volbou, pokud se cítíte lépe ve známém prostředí.

Terapie venku – Pohyb v přírodě může podpořit přemýšlení a uvolnění. Chůze pomáhá přirozenému toku myšlenek a pro někoho je snazší sdílet své pocity při aktivitě než v místnosti.

Terapie v terapeutovně – Poskytuje klidné a nerušené prostředí, kde se můžete plně soustředit na sebe. 

Můžeme společně probrat, která varianta by vám seděla nejlépe.

Díky terapii sobě blíž